fbpx

Prednáškovo-diskusný cyklus o najpopulárnejších hudobných žánroch súčasnosti sa opäť pozrie na teóriu elektronickej hudby. Tentoraz sa dozvieme, ako funguje syntéza a ako sa dá „vykrútiť“ dobrý zvuk?

Ktoré legendárne syntetizátory ovplyvnili zvuk elektronickej hudby a dá sa vykrútiť dobrý zvuk aj z VST? Nevieš, čo je VST? Tak presne na tieto (a mnohé ďalšie) otázky dostaneš odpovede od producenta, DJ-a a zakladateľa školy DJ-ingu Mária Dočekala.

Rozhovor s ním povedie súdruh DJ, promotér a hudobno-technologický entuziasta Viktor Drábek a. k. a. VKTRD. Počas prednášky uvidíte aj ukážky z rôznych skladieb, klipov, fotografií a aj to, ako sa pracuje v DAW software Ableton alebo na syntetizátoroch.

MÁRIO DOČEKAL a. k. a. Subtension
Je hudobným producentom, DJ-om a zakladateľom modernej hudobnej školy DJ-ingu LFO.sk. Napriek jeho mladému veku sa už stihol zapísať do histórie známych svetových drum & bass labelov ako Ram Records, Critical Music či Neosignal a iných.
Jeho skladby sa objavujú v DJ setoch od umelcov ako Pendulum, Noisia, Amon Tobin (TwoFingers), Mefjus, Roni Size… V roku 2019 sa Subtension stal laureátom ceny Radio_Head Awards a prevzal si sošku za najlepšiu elektronickú nahrávku roka 2018. Na svojom umeleckom konte má aj sólové EP nahraté na britskej značke Flexout. Vo februári mu vyšiel 2-trackový singel s nemeckou drum & bass hviezdou menom Phace.

VIKTOR DRÁBEK a. k. a. VKTRD
Hudobnej produkcii sa venuje už pätnásť rokov. Hráva prevažne z vinylu a preferuje používanie analógových mašín. Profesne sa venuje sound designu, video produkcii a v osobnom živote je to veľký nadšenec rôznych hudobných médií a technologických vychytávok. V Trnave tiež pôsobí ako promóter a organizátor eventov.