fbpx

Tomáš Forró: O Venezuele a knihe Zlatá horúčka

19. októbra 2021
— Malá sála

Pozývame vás na diskusiu k najnovšej knihe reportéra Tomáša Forró: Zlatá horúčka, Venezuela – od ropnej veľmoci k úpadku ľudskej civilizácie.

Kniha Zlatá horúčka je jedinečným svedectvom o krajine, ktorá sa za pätnásť rokov prepadla z blahobytu do totálneho chaosu. Je svedectvom o obetiach aj páchateľoch, príčinách aj dôsledkoch, o histórii aj súčasnosti.
Forróv silný literárny talent a slabý pud sebazáchovy sú výnimočnou kombináciou, bez ktorých by kniha Zlatá horúčka nemohla vzniknúť. Forró Venezuelu navštívil niekoľkokrát, poslednýkrát v marci 2020 – v čase kedy už v krajine neboli žiadni zahraniční reportéri ani neziskové organizácie. Po predčasnom a dramatickom úteku tesne pred uzavretím hraníc kvôli pandémii však v rozhovoroch s aktivistami, majiteľmi baní či utečencami pokračoval aj na diaľku.

Tomáš Forró
nezávislý reportér, ktorý sa zaoberá konfliktmi a krízovými oblasťami na celom svete. Jeho texty sa bežne publikujú v štyroch ďalších jazykoch, bol nominovaný na českú Novinársku cenu a je držiteľom troch slovenských Novinárskych cien.

Podujatie prebehne v COVID režime OTP, a teda vstup bude za dodržania všetky epidemilogických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú očkovaní, testovaní a po prekonaní COVID-u.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.