fbpx

Túlavé divadlo: Pliagy a hnusoby

29. septembra 2021
— Hlavná sála

Tragikomédia o pliage vonku a hnusobách v nás.

Rodina sa vo svojom dome uprostred večere stretáva po celom dni, aby na prvý pohľad naplnili rutinu normálne fungujúcej rodiny. Otec, mama, syn, dcéra i babka žijú svoje životy tak, že tí druhí v rodine o nich už dávno stratili prehľad.

Odrazu do domu k rodine vnikajú maskovaní epidemiológovia. Neznáma nákaza si vyžiada mimoriadne opatrenia. Mimo iné – opäť po rokoch zaviesť hranice. Keďže si už nikto nepamätá, ako a kade hranice viedli, epidemiológovia vytýčia nové. Tie priamo prechádzajú cez dom našej rodiny. Situácia ich zastihne nepripravených, a tak sa rodina dostáva do ťažkej situácie.

Hranica rozdelí nielen miestnosti domu, ale aj členov rodiny na dve časti.

účinkujú:
Anna Čonková
Lucia Hurajová
Zuzana Kyzeková
Adela Mojžišová
Daniela Šencová
Radovan Hudec
Štefan Martinovič
Štefan Richtárech
Jakub Ružička

autor: Jakub Nvota
scéna a kostýmy: Lenka Kadlečíková
hudba: A. Kalinka + výber
produkcia: Jana Suraová

Túlavé divadlo vzniklo ako zoskupenie mladých ľudí, ktorých združoval spoločný záujem o divadlo. Dvaja zo zakladateľov Jakub Nvota a Kamil Žiška navštevovali spoločne trnavské gymnázium, kde zažali túto iskierku s niekoľkými ďalšími priateľmi. Písavali už vtedy rôzne dialógy, pesničky a scénky. Dnes sú z nich profesionáli.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.