fbpx

UnMUTE talks: Jonáš Gruska

4. októbra 2021
— Online

V unMUTE talks predstavujeme jednotlivých účinkujúcich, ktorí vystúpia v rámci živých koncertov koncertnej série unMUTE venovanej experimentálnej hudbe.

Ďalším zaujímavým hosťom bude ešte stále mladý priekopník hudobných a zvukových experimentov Jonáš Guska. Jeho umelecký záber vo svojom obore je veľmi široký a na výsosť interesantný.

V online rozhovore nám predstaví projekt, s ktorým príde do Malého Berlína. Nevynecháme aj otázky o jeho ďalších aktivitách, ktoré sa časom rozrástli. Tak ako v prvej sérii, tak aj teraz, to bude určite rozprávanie pútavé. Srdečne pozývame!

Jonáš Gruska
Umelec sídliaci v Bratislave, ale pohybujúci sa so svojími projektami po celej Európe. Začínajúci v punkovej kapele, čo sa pri pohľade na jeho dnešnú tvorbu a pôsobenie javí ako neuveriteľná utópia. Jonáš je DIY guru pohybujúci sa od fieldrecordingu, cez umiestňovanie zvukových inštalácií, výrobu vlastných mikrofónov až po tvorbu nových nepoznaných zvukov cez elektronické prístroje vlastnej výroby. Jeho prednášky, eventy, inštalácie sú vždy vstupom do nepoznaného vesmíru zvukov, ktoré sú rovno všetkým pod nosom, ale je to ten génius jeho osobnosti, ktorý toto všetko dokáže odhaliť a vymyslieť.

Moderuje: Michal Mikuláš

Podujatie prebehne v COVID režime OTP, a teda vstup bude za dodržania všetky epidemilogických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú očkovaní, testovaní a po prekonaní COVID-u.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.