fbpx

unMUTE: Jonáš Gruska

23. októbra 2021
— Hlavná sála
Pozývame vás na nevšedný koncertný zážitok! Ďalším interpretom v sérii koncertov experimentálnej hudby pod názvom unMUTE bude DIY zvukový guru Jonáš Gruska!

Jonáš Gruska je nekonvenčná postava v slovenskom hudobno-zvukovom priestore. Výnimočný samorast, ktorý absolvoval Istitute of Sonology v Holandsku. Vyrába vlastné zvukové zariadenia, mikrofóny pre field recording, zvukové inštalácie vo verejnom priestore, prednáša na tému skúmania zvuku, realizuje happeningy-koncerty DIY nástrojov.

Jonáš Gruska
Skúmaním fyziky a zvuku prezentuje nové nepoznané formy hudobnej prezentácie. Počúvať jeho výtvory je magickým objavovaním nepoznaných vesmírov tónov, ktoré sú všade vôkol, ale skryté v elektronických krabičkách. Jonáš je taktieež vášnivý hubár-fotograf, majiteľ dlhoročného labelu LOM a vlastného umeleckého priestoru.

Podujatie prebehne v COVID režime OTP, a teda vstup bude za dodržania všetky epidemilogických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú očkovaní, testovaní a po prekonaní COVID-u.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.