fbpx

Whiskyho cestovateľské kino – Peru

15. marca 2023
— Hlavná sála

Čo všetko ponúka juhoamerické Peru? Rozhodne to nie je len slávne stratené mesto Inkov – Machu Picchu. Spevák slobodnej Európy Whisky sa vracia s jeho cestovateľskými kinami.

Peru, to sú nádherné biele vrcholy andských šesťtisícoviek, ľadovce a tyrkysové jazerá národného parku Huascarán v kontraste s tropickou džungľou Amazonského pralesa či pieskovými dunami púštneho pobrežia Pacifiku. Západné pobrežie Južnej Ameriky ukrýva horské koloniálne mestečká a indiánske dedinky bez náznakov turizmu. Whisky nás zoberie k Machu Picchu aj do hlavného mesta regiónu Cuzco. Na svojej ceste cez Peru nevynechal ani jazero Titicaca na náhornej plošine Altiplano. Učarovalo mu aj peruánske jedlo, dobré víno a milí ľudia. No a nezabudol nám nafotiť lamy, alpaky, kolibríky či divoké morské prasiatka.

Miroslav Láber – Whisky

Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 80 krajín. Zameriaval sa najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke či terénnom aute, ktorým prešiel po cestách – necestách stovky tisíc kilometrov. Zo všetky oblasti, ktoré navštívil spomenieme napríklad Indiu (ktorú navštívil pätnásťkrát), Nepál (kde niekoľkokrát sám a bez nosičov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 5500 m. n. m.), Severnú Kóreu, Venezuelu, Irán, Laos, Kolumbiu, Kamerun, Argentínu, Indonéziu, Gruzínsko, Vietnam, Izrael, Tadžikistan, USA, Peru, Austráliu, Čínu, Kirgizstan, Srí Lanku, Arménsko, Bolíviu, Kosovo, Uzbekistan, Brazíliu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Kazachstan, Čile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim, Náhorný Karabach a mnohé ďalšie.