fbpx

Whiskyho cestovateľské kino: Juhozápad USA

5. decembra 2019
— Hlavná sála

Rozľahlé púšte a obrovské kaňony Arizony, bizarné skalné útvary v Antelope Canyon, či v Monument Valley v Utahu – spoznajte s Whiskym juhozápad USA.

Obrovské pieskové duny národného parku Great Sand Dunes, úchvatné meandre rieky Colorado v Canyonlands, jedna z najmalebnejších pobrežných ciest na svete a biele tichomorské pláže pod vysokými skalnými útesmi kalifornskej oblasti Big Sur, horúce Death Valley, či treking v nádhernom národnom parku Zion, najväčšie stromy na svete v Sequoia, ale aj hlavné mesto gýča a nevkusu Las Vegas či charizmatické San Francisco… aj o tomto bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina.

Whisky, civilne Miloslav Láber je spevákom kapely Slobodná Európa. Po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov sa rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie z výprav. Na cestách Whisky navštívil viac ako 70 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke či terénnom aute, na ktorých prešiel po cestách-necestách viac ako 50 000 km.