fbpx

PRESÚVA SA NA JAR 2022 | William Basinski

14. novembra 2021
— Hlavná sála

Americký avantgardný hudobník a skladateľ William Basinski vystúpi po prvýkrát na Slovensku! Svoj jediný koncert v rámci európskeho turné odohrá práve u nás.

Newyorčan Wiliam Basinski patrí medzi najväčšie hviezdy ambientnej minimalistickej hudby. Preslávil sa najmä epickým štvordielnym albumom The Disintegration Loops. S klasickým hudobným vzdelaním, hrá napríklad aj na klarinete, klavíri a saxofóne, sa už desiatky rokov venuje hudobnému experimentovaniu.

Wiliam Basinski
je svetová trieda v priestore avantgardného hudobného sveta. Človek, ktorý sa podieľal na posúvaní hraníc hudby a zvuku ako takého. Hudobník, skladateľ, inovátor, sound/video artist. Autor melancholickej experimentálnej hudby založenej na miešaní zvuku starých magnetofónových pások s modernými loopovými a digitálnymi systémami. Jeho dnes už legendárny súbor albumov The Desintegration Loops z neho spravil postavu, o ktorej sa raz možno dočítame v školských učebniciach.

Podujatie prebehne v COVID režime ZAOČKOVANÍ, a teda vstup bude za dodržania všetkých epidemilogických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú plne očkovaní.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.