fbpx

Kuchynská litografia

2. októbra 2021
— Malá sála

Objavte spolu s lektorkou starú techniku tlače – litografiu!

Litografia je grafická technika tlače inak zvaná kameňotlač a radíme ju do tlače z plochy. V minulosti bola oceňovaná predovšetkým pre jej reprodukčné schopnosti, prostredníctvom ktorých sa mohli ľahšie a dokonalejšie rozmnožovať diela starých majstrov.

Na workshope si vytvoríme vlastné dielo, ktoré budeme tlačiť pomocou kuchynského náčinia. My však nebudeme potrebovať kameň ani nijaké špeciálne pomôcky, postačí nám napríklad obyčajný alobal, kola, olej alebo lyžička. Tešíme sa na kreatívnu sobotu!

  • registrácia na workshop@malyberlin.sk

Workshop je prístupný nezaočkovaným deťom do 12 rokov a od 12 rokov prebehne v COVID režime OTP, a teda vstup bude za dodržania všetkých epidemiologických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú očkovaní, testovaní a po prekonaní COVID-u.

Michaela Lehoczká
výtvarná pedagogička
Študovala pedagogiku umenia na Trnavskej univerzite v Trnave. Od roku 2019 ešte počas štúdia stážovala v Malom Berlíne, pričom sa venovala detským výtvarným workshopom, na ktoré teraz nadväzuje a plánuje rozvíjať detské výtvarné vzdelávanie. Je grafičkou a takisto sa podieľa na príprave PechaKucha Night Trnava a na prednáškach o umení pod hlavičkou Raster.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.