fbpx

Zastavme ich bratia! TRNAVA

22. marca 2022
— Hlavná sála

Nezávislá občianska iniciatíva Zastavme ich bratia! prichádza s ďalšou zo série diskusií, tentokrát sa uvidíme v Trnave.

Ukrajina krváca. Kolektívna duša sveta trpí. Vojna Vladimíra Putina proti nášmu východnému susedovi zmenila v krátkom okamihu celý svet. Slovensko ako nárazníková krajina čelí vlne utečencov z Ukrajiny a prejavuje obdivuhodnú solidaritu a pomoc. Prvotný šok z vojny opadáva a realita vojny sa stáva súčasťou každodennosti.

Má vojna Ruska proti Ukrajine aj religiózny rozmer? Prečo ruská pravoslávna cirkev podporuje vojnu Vladimíra Putina? Ako sa dá porozumieť zlu? Čo robiť a ako konať, aby sme z tejto skúsenosti vyšli ako spoločenstvo lepší a silnejší? Ako vyliečiť dušu spoločnosti postihnutej traumou? Ako nepoľaviť v prejavoch solidarity s utečencami?

Diskutovať budú:

  • Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja
  • Jozef Hašto, psychiater
  • Róbert Bezák

Moderuje:

  • Fedor Blaščák

Vstup na toto podujatie je povolený len účastníkom s respirátormi. V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.

Organizátori:
Malý Berlín, Anténa – sieť pre nezávislú kultúru, Bystriny, Činohra SND