fbpx

Anténa WORKS – Environmentálne opatrenia

25. septembra 2020
— Malá sála

Pozývame vás na ďalšie podujatie zo série Anténa WORKS! tento krát na tému ako zavádzať či udržiavať environmentálne opatrenia v prevádzkach kultúrnych centier, na kultúrnych podujatiach či v bežnej praxi.

Potreba správať sa zodpovedne voči životnému prostrediu rastie každým dňom. Environmentálne opatrenia zavádzajú do bežnej praxe firmy, podniky či kultúrne organizácie. Environmentálnu politiku a odporúčania pre organizátorov vypracoval aj Fond na podporu umenia (FPU). Okrem prirodzenej potreby správať sa zodpovedne k svojmu okoliu budú mať od roku 2021 žiadatelia z FPU aj povinnosť tieto opatrenia do svojich projektov implementovať a dodržiavať ich. Aj preto sme sa rozhodli zorganizovať ďalší zo série Anténa WORKS! práve na túto tému.

O environmentálnych odporúčaniach Fondu na podporu umenia nám prídu porozprávať Róbert Špoták – referent FPU a Jana Mikudová z Inštitútu environmentálnej politiky pri Ministerstve životného prostredia, ktorí Environmentálnu politiku FPU spoločne vypracovali. V poobednom bloku sa predstaví Marcel Lauko z Energetické centrum Bratislava, ktorý predstaví možnosti šetrenia energiami v kultúrnych centrách a na kultúrnych podujatiach, využitie alternatívynch zdrojov energií či možnosti financovania takýchto riešení.Podujatie bude interaktívne, pripravte si otázky na našich hostí.

Pre účasť na podujatí je potrebná registrácia, nakoľko kapacita je obmedzená. Registrujte sa tu: shorturl.at/bfhCG

pre členov siete Anténa – zadarmo

Anténa WORKS! je séria workshopov ktoré sieť Anténa organizuje od roku 2017 s cieľom prinášať doplnkové vzdelávanie z oblasti kultúry a kultúrneho manažmentu pre všetkých záujemcov z oblasti nezávislej kultúry, akademikov, výskumníkov, organizátorov, freelancerov, úradníkov či kohokoľvek z príbuzných sfér.