fbpx

Are You Art?! /w. Samuel Fajnor – Egypt – Káhira

6. augusta 2020
— Nádvorie

Trnavská crew Sub:tearz v tejto sérii podujatí ustupujú do úzadia, dávajú priestor vizuálnemu umeniu, ktoré sprevádzajú hudobnou selekciou a pýtajú sa: Are You Art?

V ďalšom pokračovaní nášho projektu predstavíme fotografa, umelca a 3D machra Samuela Fajnora a.k.a. Samayel. Autor sa nám predstaví vo svetle veľkometrážnej cestovateľskej fotografie tlačenej formou Kyanotopie. Fotografie zachytil počas svojich ciest po Oriente.

Tentokrát sa presunieme z krásnych priestorov Malého Berlína von na Nádvorie, kde sa okrem umelecký inštalácií a skvelej hudby, môžete naučiť niečo nové na pripravovaných workshopoch.

Inštalácie pozostávajúce z veľkoformátových printov budú porozhadzované v priestore Nádvoria a doplnené svetelnými inštaláciami a hudobnou selekciou od Sub:tearz crew. Atmosféru dotvoria aj sladkasté vône vodných fajok a.k.a. shishe od chalanov zo Zelený kríček. Občerstviť sa budete môcť v obľúbenom beer & bistro Akademia.

Workshop kyanotypie
Workshop vám predstaví historickú fotografickú techniku — kyanotypiu, tiež zvanú fotografickú modrotlač. Sprevádzať vás bude Ema Lančaričová a výsledok bude jedinečný, ručne vyrobený print.

Čajový workshop
Instantný čajový dejchánek – dozviete sa, čo ste o čaji nikdy nepočuli a odídete s novými vedomosťami o tom, ako tento najobľúbenejší nápoj na svete pripraviť. Workshopom resp. talkom o čaji vás prevedie čajový nadšenec David Fendrich.

Vstupné na workshopy bude dobrovoľné bez potreby registrácie.