fbpx

Areolis germinis

4. apríla 2018
— Kníhkupectvo AF

Občianske združenia Publikum.sk a Malý Berlín v spolupráci s Kníhkupectvom AF divákom predstavujú tvorbu maliarky Dominiky Žákovej.

Výstava s názvom Aerolis germinis obsahuje sériu desiatich malieb, ktoré vznikali v priebehu predchádzajúceho polroka. Sú prirodzenou reakciou na dlhšie trvajúci autorský projekt/výskum, ktorý zahŕňal tvorbu kolekcie malieb a prednášok na tému teória farby. Ukončenie tohto projektu a konečne „uvoľnenie“ z hlbokého sústredenia a dodržiavania istých pravidiel výskumu, vyústilo do uvoľnenej experimentálnej polohy jej tvorby. Výstava s latinským názvom Areolis germinis (v prekl. klíčenie) sa stáva priamou metaforou na nové variácie a nové spôsoby hľadania seba vyjadrenia, ktoré autorka divákom prináša.

kurátorka / Dominika Chrzanová.
vernisáž / streda 4. apríl o 19:00
trvanie výstavy / 4. 4. 2018 – 4. 6. 2018

Dominika Žáková / (1988, Trnava) momentálne žije a pracuje v Bratislave. V rokoch 2007 – 2013 navštevovala katedru maliarstva na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Po ukončení štúdia v IV. ateliéri pod vedením prof. Ivana Csudaia získala získala titul Mgr. art. Jej maliarska tvorba sa vyznačuje používaním širokej palety farieb, ktorými vystavuje abstraktné a tiež geometrické motívy inšpirované myšlienkami Bauhausu. Využíva akrylovú farbu, atrament a spreje.

Autorka samostatne vystavuje už od roku 2009, kedy sa jej prvým výstavným miestom stala práve Trnava. Na svojom konte má 14 sólových výstav najmä v domácom prostredí, avšak medzi nimi nachádzame aj výstavu v Paríži a susednej Prahe. V roku 2017 sa sústredene venovala výskumu farieb, v rámci ktorého uviedla niekoľko teoretických prednášok.

organizuje / Publikum.sk a Malý Berlín.
partner / Kníhkupectvo AF

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.