fbpx

Telma a Hajda je inscenácia pracujúca s bábkovými prvkami, inšpirovaná filmom režiséra Ridleyho Scotta – Thelma and Louise. Rozpráva príbeh dvoch žien, ktoré sa rozhodnú utiecť z každodenného stereotypu, v ktorom sa ocitli po boku svojich arogantných a nevšímavých mužov.

Šialené dobrodružstvo sa začína v momente, keď Louise zastrelí opitého násilníka, ktorý sa pokúša znásilniť Thelmu. Thelma zo začiatku apeluje na Luise, aby išli na políciu. Tá sa ale pýta: „A kto by nám to veril?“

Inscenáciou chceme polemizovať so zdanlivo dnes už ustáleným pohľadom. Pohľadom na ženu, ktorá nepatrí len do istej role, na isté miesto. Tá doba je už predsa preč. Je to ale naozaj tak? Akceptujeme samých seba? Akceptujeme seba navzájom? Svoje sny, túžby, odhodlania… A aký je rozdiel medzi mužom a ženou? Čo vlastne robí ženu ženou a čo muža mužom?

Po odpovediach pátrame na základe potreby otvárať tému problémov medzi mužmi a ženami ale aj medzi ľuďmi ako takými. O kolotoči, v ktorom sa neustále ocitáme a strácame. O samote, do ktorej sa každý deň zobúdzame.

Réžia: Alžbeta Kovaničová
Dramaturgia: Paula Belická
Scénografia: Miriam Horńaková
Hudba: David Petráš, Štefan Szabó
Hrajú: Kristina Šimková a Alžbeta Kovaničová

Lístky na festival