fbpx

Festival rozhlasovej hry 2019: Alfonz Bednár: Kolíska

12. júna 2019
— Hlavná sála

RTVS a Trnavský samosprávny kraj pripravujú na 10. až 12. júna.

Festival rozhlasovej hry 2019. Súťažné tituly z užšieho výberu sa okrem toho automaticky stanú nositeľmi ocenenia Pečať kvality. Porotu tvorí režisér a umelecký šéf trnavského Divadla Jána Palárika Juraj Bielik, teatrologička Nadežda Lindovská, teatrológ Miron Pukan, šéfrežisér Českého rozhlasu Aleš Vrzák a spisovateľ a dramatik Pavel Rankov, ktorý je zároveň predsedom poroty.

Festival, ktorého hlavným partnerom je Rádio Devín, bude mať bohatý sprievodný program pozostávajúci z odborného seminára, divadelných predstavení, koncertov a diskusií.

Ambasádorkou festivalu je herečka Emília Vášáryová. Partnermi festivalu sú Mesto Trnava, Divadelná fakulta Vysokej školy múzických umení v Bratislave, Kultúrne centrum Malý Berlín, Združenie rozhlasových tvorcov, Literárne informačné centrum a Združenie vydavateľov a kníhkupcov Slovenska, mediálnu podporu zabezpečujú Rádio Slovensko, Rádio Regina a Mestská televízia Trnava.

Celý program festivalu nájdete na stránke Mesta Trnava.

Alfonz Bednár: Kolíska

Predstavenie študentov Divadelnej fakulty Vysokej školy múzických umení. Novela Alfonza Bednára spája dve časové roviny – zachytáva udalosti druhej svetovej vojny aj súdne procesy 50. rokov.