História DJingu

23. októbra 2021
— Hlavná sála
Vstupné:
— predpredaj: 5 €
— na mieste: 5 €
Predaj lístkov: Online predaj

Technologický vývoj a ľudský faktor sú už stovky rokov previazané. Prednáška História DJinugu nás prevedie cestou z minulosti až do súčasnosti, pričom sa zameria na kreativitu jedincov, ktorí vyťažili maximum z technologickej revolúcie v prospech kultúry.

Od prvých nosičov až po Spotify, od ilegálnych blockparties k vypredaným štadiónom a v neposlednom rade od pirátskych rádio staníc až po live streaming. Táto cesta je kľukatá, no od samého začiatku medzi sebou neustále korelujú dve primárne zložky – technológia a človek.

Prednáškou vás prevedie lokálny DJ a hudobno-technologický entuziasta Viktor Drábek a.k.a. VKTRD.
DJingu a hudobnej produkcii sa venuje už 15 rokov, hráva prevažne z vinylu a vo svojej produkcii preferuje používanie analógovej mašiny tzv. “DAWless” prístup. Profesne sa venuje sound designu, video produkcii a v osobnom živote je to veľký nadšenec pre rôzne hudobné média a technologické vychytávky. V Trnave tiež pôsobí ako promóter a organizátor rôznych eventov. Okrem samotnej prednášky príde aj na konkrétne ukážky, či rôzne technologické exempláre, ktoré si budete môcť reálne, fyzicky ohmatať a vyskúšať.

Podujatie prebehne v COVID režime OTP, a teda vstup bude za dodržania všetky epidemilogických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú očkovaní, testovaní a po prekonaní COVID-u.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.