fbpx

Ján Hito Hurtík & Lívia Doležalová & Aleš Švec

21. marca 2015
— Berliner DKP

Ľudský hlas je azda pôvodný hudobný nástroj. Útulný priestor Berlinera zase praje hudbe nenáročnej na obsadenie.

Rozhodli sme sa preto pozvať muzikantov, ktorí si vystačia so svojím hlasom a gitarou. Folk ako žáner je taký starý, že je nový. Čo dokazuje aj maturantka Lívia Doležalová z blízkeho Hlohovca. Ďalšie novodobé „ľudovky“ zahrajú a zaspievajú Aleš Švec, tiež Hlohovčan, a Ján “Hito” Hurtík, pôvodom z Prievidze, ktorý sa u nás zastaví v rámci turné k novému albumu Akurát (RedGuerilla) z decembra 2014.

Aleš Švec / Gitarista a spevák Aleš Švec hráva s Danom Hanákom v zoskupení Acoustic Beat. Aleš skladá vlastné piesne a niektoré z nich interpretuje aj v pop-rockovej kapele Druhá edícia. V Berlineri vystúpi so sprievodom basgitary (Ivan Sabo).
/ Pozrite si profil hudobníka na Facebooku. /

Lívia Doležalová / Má 19 rokov a pochádza z malej dedinky pri Hlohovci. Hrá asi 6 rokov, za ten čas už vystriedala viacero projektov (napríklad aj jazzovú kapelu). V súčasnosti vystupuje sólo s gitarou alebo v spojení gitara a kontrabas (Marek Selnekovič). Tvorí vlastné skladby, ktoré zatiaľ predstavila hlavne v HC, preto sa už veľmi teší na Trnavu 🙂 Lívia chce svojím spevom a gitarkou robiť ľuďom radosť.
/ Pozrite si profil hudobníčky na SoundCloud-e /

Ján „Hito“ Hurtík / Pesničkár pôvodom z Prievidze hrajúci niečo na pomedzí folku, bluesu, country a punku, momentálne sa vyskytuje najmä v Bratislave. Po demonahrávke HITO (2009) a samizdatovom albume Vysypala sa… (2010) vydal so sprievodnou kapelou Stromáci EP Bicykel (2012) a v decembri 2014 sólový album Akurát (obe na značke RedGuerilla).
/ Pozrite si profil hudobníka na /