fbpx

Knižná revue s Jánom Púčkom

22. apríla 2017
— Berliner DKP

Pero Le Kvet pre vás zostavuje výber toho najzaujímavejšieho, čo dorazilo na pulty našich kníhkupectiev. O dobrých knihách sa rozpráva s hosťom a, samozrejme, s vami. Hosťom marcovej Knižnej revue spisovateľ Ján Púček.

Ján Púček (1987) / vyštudoval Hotelovú akadémiu vo svojom rodnom Liptovskom Mikuláši a dramaturgiu a scenáristiku na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. Publikoval v Dotykoch, Romboide, Fragmente a v Slovenskom rozhlase. Ako scenárista a režisér sa podieľal na vzniku viacerých dokumentárnych, animovaných a hraných študentských filmov. Od roku 2013 úzko spolupracoval s literárnou a kultúrnou revue Fragment. V súčasnosti pracuje ako redaktor a editor vo vydavateľstve Absynt. Okrem filmových scenárov píše prózu aj poéziu. V roku 2012 debutoval zbierkou poviedok Kameň v kameni (F. R. & G.). V roku 2013 krátke poviedky, črty a sny publikoval v knihe Okná do polí (F. R. & G.). Svoju tretiu prozaickú knihu pod názvom Uchom ihly vydal v roku 2015 opäť vo vydavateľstve (F. R. & G.).

Podujatie sa realizuje s finančnou podporou Fondu na podporu umenia. Mediálni partneri: Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk a mesto Trnava.