fbpx

Knižná revue s Tomášom Ujelom

9. októbra 2018
— Malá sála

Boli by ste prekvapení, čo všetko sa dá vtesnať do niekoľkých slov. O tom, ako na malom priestore povedať veľa, bude reč na našej októbrovej Knižnej revue. Jej hosťom bude aforista a novinár Tomáš Ulej.

Knižná revue je séria podujatí, pre ktorú kníhkupec Pero Le Kvet pravidelne zostavuje výber toho najzaujímavejšieho, čo dorazilo na pulty našich kníhkupectiev. Prináša rozhovory o literatúre s výnimočnými osobnosťami domácej literárnej scény, kde spolu diskutujú o obľúbených knihách slovenskej a svetovej literatúry.

Tomáš Ulej je známy predovšetkým tvorbou aforizmov a epigramov. Zbierka plná stručných výrokov, vtipných myšlienok s názvom Ale (2012) získala Cenu Ivana Kraska za debut v literatúre a zároveň nomináciu na hlavnú cenu Zlatý Gunár.

Neskôr nasledovala zbierka aforizmov a krátkych básní Preto s Lebom (2012). O dva roky neskôr vydal knižnú zbierku Bodaj bi! Od roku 2004 písal na blog.Sme a je taktiež autorom projektu Zlatý fond denníka (2006). Najnovším dielom je v poradí už štvrtá zbierka aforizmov Žuvot.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Mediálni partneri: Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny a Trnavské Rádio.