fbpx

Letné kino | Eric Clapton

7. júla 2018
— Nádvorie

V Letnom kine na Nádvorí si budete môcť pozrieť dokumentárne filmy, drámy, komédie, ale aj romantiku. Príďte si k nám oddýchnuť, zabaviť sa a obohatiť vaše letné večery o krásne zážitky.

Eric Clapton

r. Lili Fini Zanuck / VB / 2017 / 135 min / dokumentárny film

„Clapton je Boh.“ Graffiti s týmito slovami zaplavili celý Londýn a Eric Clapton sa stal vďaka svojej unikátnej hre na gitaru národným hrdinom. Dodnes je bezpochyby jednou z najväčších ikon hudobného sveta a patrí medzi najlepších bluesových gitaristov. Vďaka svojmu osobitému štýlu hry si vyslúžil prezývku Slowhand čiže Pomalá ruka.

Dokumentárny film Eric Clapton prináša divákom nevšedný intímny pohľad na umelcov osobný život, kariéru, vzostupy a pády. Dokument je doplnený o rozprávanie samotného gitaristu a jeho blízkych zostavené z minulých i novo zaznamenaných rozhovorov.

Svoju kariéru Eric Clapton zahájil v roku 1963 založením skupiny Roosters, potom postupne uplatňoval svoj vplyv a štýl predovšetkým v skupinách The Yardbirds, The Bluesbreakers a The Cream. Hral s Johnom Lennonom a Yoko Ono v Plastic Ono Band, spolupracoval s Georgom Harrisonom, B. B. Kingom. Riešil tiež závislosť na alkohole a drogách, prepadal depresiám. Stretla ho aj vážna osobná tragédia, ale tieto kritické okamihy dokázal prekonať a ďalej sa venuje hudbe.

Partneri: Nádvorie – priestor súčastnej kultúry, Trnavské rádio, RTVS, Radio_FM, Radio Devin.