fbpx

Malý Dobrofest 2022

26. augusta 2022
— Nádvorie
Vstupné:
— zdarma

Koncom augusta v Trnave znova zaznie jedinečný zvuk rezofonickej gitary. Podobne ako v predchádzajúcich rokoch festival nesie podtitul Koncert pre Johna Dopyeru a ako to vyplýva už z jeho názvu, bude venovaný pamiatke významného slovenského rodáka Jána / Johna Dopyeru (1893-1988), vynálezcu rezofonickej gitary, ktorý vyrastal v Dolnej Krupej pri Trnave a Mesto Trnava mu v roku 2003 udelilo Čestné občianstvo in memoriam.

Podujatie pripomenie aj výročie pôvodného hudobného festivalu Dobrofest-Trnava, ktorého prvý ročník sa uskutočnil v auguste pred 30 rokmi a ktorý v minulosti výraznou mierou prispel k zviditeľneniu Trnavy i celého Slovenska na medzinárodnej hudobnej scéne.

Hudobní fanúšikovia sa takto v posledný augustový piatok budú môcť stretnúť s trnavskému publiku dobre známym americkým country spevákom a gitaristom Willie Jonesom. V jeho sprievodnej kapele hosťuje aj jeden z najlepších slovenských hráčov na dobro – Milan Benkovič. Ozdobou celého podujatia bude nepochybne charizmatická bluesová a jazzová speváčka a gitaristka Magda Magic Piskorczyk z Poľska, s ktorou bude účinkovať vynikajúci dobrista a slidegitarista Jedrzej Kubiak a v neposlednom rade sa môžeme tešiť aj na country-folk-rock výbornej českej partičky Prsten z Plzne. S hosťami z Čiech bude zasa hrať slovenský dobrista Henrich Novák, ktorý je právom považovaný za európsku extratriedu na svojom nástroji.

Program:

  • 19:30 Prsten (CZ) feat. Henrich Novák (SK)
  • 20:45 Magda Magic Piskorczyk & Jedrzej Kubiak (PL)
  • 22:00 Willie Jones Band (USA/SK) feat. Milan Benkovič (SK)

Záujemci z radov návštevníkov festivalu si budú môcť v piatok a v sobotu prezrieť aj nedávno reinštalovanú výstavu v trnavskom Dome hudby, ktorá je jedinou stálou muzeálnou expozíciou venovanou rezofonickým gitarám na svete.

Partnermi festivalu sú Nádvorie – priestor súčasnej kultúry, Kultúrne centrum Malý Berlín, Libros, Edit Print, Penzión Oáza, WebHouse a HALADA advokátska kancelária.