fbpx

Naučíme sa sieťotlač

18. februára 2024
— Hlavná sála

Máme tu prvý tohtoročný workshop pre najmenších a s ním techniku, s akou sme ešte v Malom Berlíne nepracovali. Lektorka Maca nás naučí, ako sa robí SIEŤOTLAČ.

A čo to vlastne sieťotlač je?

Sieťotlač je grafická technika, pri ktorej sa pretláča grafická farba cez šablónu a sieťku priamo na papier, textil alebo iné podklady.
Na workshope si ukážeme celý postup, ako táto tlač prebieha – od prípravy rámov až po samotnú tlač obrázkov. Necháme sa unášať vlnou fantázie a vytvoríme si rôzne rozprávkové bytosti, abstraktné tvary, línie, texty alebo sa len tak necháme inšpirovať pestrou paletou farieb.

Workshop bude viesť vizuálna umelkyňa Marcela Záchenská. Vo svojej tvorbe hľadá presahy medzi grafikou, objektom a interaktívnym umením. Je absolventkou Katedry Intermédií a digitálnych médií na Akadémii umení v Banskej Bystrici a taktiež vyštudovala propagačnú grafiku. Má za sebou niekoľko výstav a účasti na medzinárodných festivaloch. Okrem pôsobenia v kultúrnom centre Záhrada, na pozícii kurátor vizuálneho programu, vedie Marcela workshopy zamerané na grafiku v Centre nezávislého vizuálneho umenia – Um n.o. v Banskej Bystrici.