fbpx

Nemalby / Výstava Evy Šrubařovej

20. júna 2018
— Kníhkupectvo AF

Občianske združenia Publikum.sk a Malý Berlín v spolupráci s Kníhkupectvom AF divákom predstavujú tvorbu výtvarníčky Evy Šrubařovej.

Výstava s názvom Nemalby predstavuje Trnavskému publiku ďalšiu umelkyňu-rodáčku. Jej malý výstavný projekt obsahuje päť textilných malieb v rozmeroch cca 40×40 cm. Tieto vznikali na základe priamej inšpirácie autorskej poézie herečky Dáši Móderovej, ktorej tvorba sa stala literárnym predobrazom ich vizuálneho spracovania. Výtvarníčka čítajúc túto poéziu, reaguje veľmi osobitým spôsobom. Necháva v sebe odznieť rýmy básne, ktoré sa v pomerne abstrahovanej podobe odzrkadľujú v jej práci. Názov Nemalby odkazuje k faktu, že maľby, ktoré autorka vytvára, nie sú klasickými maľbami používajúcimi médium farby i keď ju z väčšieho odstupu pripomínajú. Výtvarníčka sa pohráva s optikou diváka a testuje jeho vnímanie.

Kurátorkou výstavy je Dominika Chrzanová.

vernisáž /
streda 20. júna o 19:00

trvanie výstavy /
20. 6. 2018 – 20. 8. 2018

Eva Šrubařová (1991) momentálne žije a tvorí v Trnave, kde tiež pedagogicky pôsobí na SZUŠ Pablo vo výtvarnom odbore. V rokoch 2011-2017 navštevovala Ateliér Textilnej tvorby v priestore na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave pod vedením MA Blanky Cepkovej. Počas štúdia sa zúčastnila Erazmus pobytu na AALTO university of art v Helsinkách. Aktuálne sa uchádza o doktorandské štúdium takisto na VŠVU k doc. Stanislavovi Bubánovi, akad. mal.

Autorka má za sebou niekoľko študentských projektov a spoločných výstav, spomeňme napríklad účasť na Bratislavskej Design Week v 2017, Trienále textilu Textil art of Today v roku 2015-2017 a i.

organizuje: Publikum.sk a Malý Berlín.

Podujatie z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umeniaMesto Trnava.

mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.

partner: Kníhkupectvo AF