fbpx

„Keď prejdete Pacifickú hrebeňovku, je vám už každá túra krátka.“

Dve prezentácie Michala Knitla o turistike, počas ktorých prejdeme 5000 kilometrov po vlastných. Cez 4000 na Pacifickej hrebeňovke a v kanadských Rockies počas leta 2019 a viac ako 1000 kilometrov v Európe minulé leto. Áno, aj počas korony sa dalo cestovať. V horách bol len čerstvý vzduch a veľmi málo ľudí.

18:00 | Pacifická hrebeňovka a kanadské Rockies
Pacifická hrebeňovka je túra dlhá 4265 km od hraníc Mexika po Kanadu, ktorú ľudia idú štyri až šesť mesiacov. Michal začal 11.4.2019 na hraniciach s Mexikom. Vybral si dobrý rok. Rok, keď napadlo najviac snehu za 25 rokov. Cez 5 týždňov šlapal v snehu. Cez zasnežené sedlá, zamrznuté jazerá, stanovanie na snehu až kým sa začal topiť. Prekračovanie po pás hlbokých riek bolo ešte divokejšie ako hlboký sneh. Vytvorili skupiny a spolu hľadali miesta, kde rieky prekročiť.

5,5 mesiaca v prírode, 4000+ kilometrov peši a 5 párov tenisiek. O ceste vznikol aj tlačený cestopis.

19:10 | prestávka

19:30 | 1000 km peši po Európe počas korony
Koronavírus priniesol zmeny do života väčšiny ľudí. Michal mal ísť do sveta, ale nedalo sa. Prvé kroky viedli do Tatier, Slovenského raja a Fatry. Až tri dni po otvorení hraníc Francúzska sa s priateľmi vydal na Korziku, kde prešli GR20. Hovorí sa o nej ako o najťažšej a najkrajšej túre Európy. A veru, GR20 prekvapí svojou náročnosťou každého. Neskôr sa presunul do Chamonix, a prešiel som Tour de Mt. Blanc. Mesačný výlet som ukončil turistikou vo Švajčiarsku v okolí Adelbodenu a Interlakenu. O týždeň neskôr otvorilo hranice aj Nórsko. Oblasti Lyngen, Senja, Lofoty a Kvaloya na severe, ako aj túra pri nórsko-švédsko-fínskej hranici boli tým najfotogenickejším prostredím, v akom kedy bol.

Podujatie prebehne v COVID režime ZAOČKOVANÍ, a teda vstup bude za dodržania všetkých epidemiologických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú plne očkovaní.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.

Partneri podujatia:
Hlavní partneri: www.pelikan.sk, www.cksvetobeznik.sk, www.ck-svet.sk
Partneri: Czech turism
Hlavní mediálni partneri: www.hiking.sk, www.outdoorfilmy.sk, www.zamenej.sk, www.dobrodruh.sk, www.interez.sk, www.kadetade.com, www.startitup.sk www.kamdomesta.sk
www.kamsdetmi.sk, www.infoglobe.sk,
Produktoví partneri: www.outdoorline.sk, www.madad.sk, www.adventure-menu.com/cs/ , www.devold.cz, www.bergans.cz, www.katabaticgear.com, www.gossamergear.com, www.ursack.com
Partneri na cesty v Kolumbii: www.magictourcolombia.com, www.paramotrek.com, www.instagram.com/yayaventura_/,