fbpx

Budúcnosť je vo vajciach  je filozofické učenie, ktoré sa zaoberá bytím ako takým. Už aj krčmoví prírodní filozofi sa zaoberajú otázkou, čo je podstatou bytia.

Inscenácia je aj filozofickým smerovaním, ktoré požaduje najskôr racionálne preverenie všetkých podmienok a možnosti poznania. Títo samozvaní filozofi, ktorí pri dialógoch postupovali takýmto spôsobom, nazvali svoju dišputu „kritickou filozofiou“.

Barová komédia s prvkami stand-upu. Do baru vtrhne zákazník – umelec, ktorý sa sám nazýva filozofom. Vzťah medzi nevrlým a nie veľmi láskavým čašníkom a sofistikovaným umelcom sa začne sa prehlbovať, keď do toho vtrhne žena – matka, ktorá sa ocitla v bare náhodou. Celý dej tejto autorskej jednoaktovky sa odohráva v bare a rieši témy ako „čo všetko nenávidím“, vzťahy, rodičovstvo a umenie. Predstavenie je o všetkom a zároveň o ničom. O ničom a zároveň o všetkom.

réžia, scenár: Matej Feldbauer
hrajú: Jakub Lužina, Miro Mihálek a Zuzana Haverda

Divadlo SpozaVoza je profesionálnym divadlom, ktoré bolo založené v roku 2012 absolventami KBT VŠMU. Činnosť začalo až v roku 2015 vytvorením prvej inscenácie pre najmenšie deti s názvom Ružová rozprávka. Divadlo nemá vlastný priestor, vždy hosťuje na rôznych miestach. Vytvára divadelné inscenácie pre deti, mládež, ale aj dospelých. Okrem divadelných inscenácií SpozaVoza pripravuje s občasnou periodicitou literárno-hudobné večery na rôznorodé témy.