fbpx

Warning: Undefined array key 0 in /data/f/9/f98c9b44-d18e-4335-a7cb-4f3ea5eb7dd6/publikum.sk/sub/mb/wp-content/themes/mb2021/parts/card-event-header.php on line 7

SWAP na Nádvorí

9. marca 2019

Inštitút pre rozvoj udržateľnej módy v spolupráci s Nádvorím a Malým Berlínom pripravili swap oblečenia v Trnave. Swap sa uskutoční v priestoroch kultúrneho centra Malý Berlín na Štefánikovej 4 v Trnave.

Swapujeme sa v sobotu 9. marca od 13:00 do 17:00. Priniesť môžete dámske, pánske aj detské oblečenie, topánky a doplnky.

Čo je swap?
Swap v preklade z angličtine znamená výmena, v našom prípade je to výmena oblečenia. Stačí prísť, priniesť oblečenie, ktoré nenosíte a len tak vám stojí v skrini a za odmenu si zo spoločného obehu môžete odniesť také, ktoré využijete.

Swap je jedným z alternatívnych spôsobov získavania „nových“ vecí. Pravidelnou organizáciou swapov má verejnosti možnosť najskôr vyskúšať alternatívne spôsoby nakupovania pri hľadaní vysnívaných kúskov. V prípade, že si svoj kúsok takto nenájdu, môžu potom navštíviť klasický obchod.

Cieľom swapov je dostať nenosené, krásne oblečenie z našich skríň naspäť do obehu. To z krátkodobého hľadiska uspokojuje našu potrebu mať niečo nové a z dlhodobého hľadiska znižuje dopyt po novom oblečení, a teda znižuje objem výroby.

Ako to funguje?
Náš swap je zameraný na výmenu oblečenia, kabeliek, topánok a doplnkov. Swapujeme dámske, pánske aj detské oblečenie. Oblečenie, ktoré na swap postupne nosia všetci účastníci, putuje do spoločného obehu. Z neho si každý môže odniesť čokoľvek, čo nájde, čo potrebuje alebo čo sa mu zapáči. Nejde teda o výmenu kus za kus. Oblečenie na swape sa vymieňa (ak by ste svoje oblečenie chceli predať vyskúšajte iný spôsob).

Aké oblečenie môžem priniesť na swap?
Oblečenie, topánky a doplnky, ktoré chcete swapovať musia byť vo výbornom stave. Voňavé, čisté, pekné a nepoškodené. Také, ktoré by ste dali svojej dobrej kamarátke alebo kamarátovi.

Koľko oblečenia môžete priniesť?
Množstvo oblečenia je limitované na dve tašky.

Čo sa stane s vecami, ktoré ostanú?
Oblečenie, ktoré si nenájde nového majiteľa, poputuje na dobročinné účely alebo sa zrecykluje.