fbpx

Tajomstvá brushletteringu

6. júna 2023
— Malá sála

V apríli ste sa mohli s Kamilou Kabirovovou naučiť tvoriť lettering na plagát. Tento mesiac vymeníme ceruzky a fixky za špeciálnu štetcovú fixku — brushpen.

Fixka je v súčasnosti veľmi populárna a využíva sa na tzv. brushlettering alebo modernú kaligrafiu. Pri práci s ňou nepotrebujete tuš ani žiadne iné nástroje. Môžete s ňou kedykoľvek a kdekoľvek vytvoriť pekný a efektný vizuál.

Čo vás na workshope čaká?
Na workshope sa naučíte o základných ťahoch, ako ich spájať a vytvárať z nich jednotlivé písmená. Všetky ťahy budete spolu s lektorkou trénovať a vyskúšate si aj tieňovanie písmen. Dozviete sa aj to, ako kombinovať viaceré brushpeny a mnoho ďalších zaujímavých tipov.

Kapacita a vek: 10 ľudí, vhodné od veku 15 rokov
Trvanie: 3 hodiny

Lektorka — Kamila Kabirovová
Za kreatívca sa považuje dlhé roky, no veľmi dlho trvalo, kým našla svoju vášeň. Z korporátu prešla na materskú dovolenku a dostala sa až k tvorbe. Raz v marci 2020 na ňu vyskočil online kurz letteringu, vtedy sa ponorila do fascinujúceho sveta písma a odvtedy sa mu venuje denne. Má za sebou niekoľko projektov, jej lettering zdobí napríklad veľkú stenu v trnavskej škole Félix.