fbpx

unMUTE talks: Slavomír Krekovič

2. júna 2021
— Online

V rámci novej série koncertov UnMUTE prinášame rozhovory o experimentálnej hudbe. Vždy pred koncertom vyspovedáme jednotlivých účinkujúcich, ktorí sa u nás neskôr predstavia na živých vystúpeniach.

Prvým hosťom online rozhovoru bude slovenský multiinštrumentalista Slavomír Krekovič zhudobného zoskupenia SWAG ensemble. V rozhovore priblíži pozadie vzniku, spoločné hudobné postupy, zdroje inšpirácií, spôsoby vzniku skladieb a ďalšie zaujímavosti. Slávove pôsobenie na poli hudby a zvuku je veľmi rozsiahle. Preto bude pozeranie a počúvanie zaujímavé a inšpiratívne zároveň.

Slavomír Krekovič
kultúrny manažér, muzikológ, hudobný dramaturg, redaktor a hudobník. Pôsobil v Bratislave, New Yorku, Brne, či v Holandsku. V bratislavskej A4 mal na starosti dramaturgiu programu súčasnej hudby a umenia nových médií. Pôsobil ako šéfredaktor časopisu o súčasnej kultúre 3/4 REVUE, je spoluzakladateľom a dramaturgom festivalov venujúcim sa multižánrovým hudobným presahom ako Multiplace či NEXT. Pracoval tiež ako hudobný redaktor a dramaturg v Slovenskom rozhlase – Experimentálne štúdio, či redaktor Hudobného centra.

Moderuje: Michal Mikuláš