fbpx

WCK v Trnave: Stredná Ázia

12. apríla 2022
— Hlavná sála
Vstupné:
— predpredaj: 5 €
— v deň podujatia: 5 €
Online predaj: MaxiTicket.sk

Stredná ázia to sú chudobné kirgizské mestečká, kde sa zastavil čas v dobách sovietskeho stalinizmu, ale aj pulzujúce pestré autentické ázijské bazáry, či obrovské trhy s dobytkom. O tomto, ale aj o inom, bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina.

Zacestujeme si za ľudoprázdnymi oblastami nedotknutej kirgizskej prírody pod bielymi hrebeňmi Ťan-šanu, ktoré obývajú sezónne pastieri. Uvidíme legendárnu Pamir highway, jednu z najkrajších vysokohorských ciest sveta. Cesta dlhá 1522 km vedie z Kirgizstanu do Tadžikistanu  Vachánskym koridorom okolo nádhernej afganskej hranice, kadiaľ každoročne putujú tony heroínu. Navštívime taktiež druhé najväčšie horské jazero sveta Issyk -Kul, či neuveriteľne odľahlé sovietské mesto duchov Inylček pod rovnomenným ľadovcom.

Spevák kapely Slobodná Európa Whisky
sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 80 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, či terénnom aute na ktorých prešiel po cestách – necestách stovky tisíc kilometrov.

Oblasti, ktoré navštívil sú napríklad India (ktorú navštívil 16 krát..), Nepál, Severná Kóreu, Venezuela, Irán, Laos, Afganistan, Kolumbia, Kamerun, Argentína, Indonézia, Gruzínsko, Vietnam, Izrael, Tadžikistan, USA, Peru, Austrália, Čína, Kirgizstan, Srí Lanku, Arménsko, Bolívia, Kosovo, Uzbekistan, Brazília, Filipíny, Kambodža, Kazachstan, Čile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim, Náhorný Karabach a mnohé ďalšie.

Vstup na toto podujatie je povolený len účastníkom s respirátormi. V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.