fbpx

Zvuky mesta

16. septembra 2016
— Berliner DKP

Workshop terénneho nahrávania Jonáša Grusku.

Dvojdňový workshop určený pre všetkých záujemcov o tzv. „field recording“ – terénne nahrávanie zvukov. Program bude spočívať v predstavení základných konceptov a technológií – začínajúc od bežných mikrofónov až po špecializované kontaktné mikrofóny, hydrofóny (podvodné mikrofóny) a elektromagnetické senzory. Predstavíme si rôzne prístupy k terénnemu nahrávaniu s ukážkami, skúsime zvukové meditácie a postupne sa presunieme do praxe – do ulíc Trnavy.

Vlastné nahrávacie vybavenie a slúchadlá sú výhodou. Kapacita workshopu je limitovaná na 10 účastníkov, preto je nutné registrovať sa vopred na workshop(zavináč)malyberlin.sk.

Workshop je zadarmo, ale kvôli veľmi obmedzenej kapacite, sme sa pre tentoraz rozhodli zaviesť registračný poplatok vo výške 5 Eur. Po odoslaní registračného emailu obdržíte informácie o platbe.

V sobotu aj v nedeľu prebieha workshop v čase od 13:00 do 18:00.


O lektorovi

Zrejme nikto sa na Slovensku nevenuje field recordingu tak intenzívne ako JONÁŠ GRUSKA. Perfromer, zvukový umelec, skladateľ a od roku 2010 aj vydavateľ experimentálne hudby vo svojom vydavateľstve LOM. Okrem nahrávania v teréne a tvorbe hudby sa venuje aj výrobe špeciálneho hardwaru pre field recording, ktorý si našiel fanúšikov po celom svete. Tažko si teda predstaviť povolanejšiu osobu na tento workshop.

Workshop je realizovaný občianskym združením Publikum.sk vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2016.