fbpx

Warning: Undefined array key 0 in /data/f/9/f98c9b44-d18e-4335-a7cb-4f3ea5eb7dd6/publikum.sk/sub/mb/wp-content/themes/mb2021/parts/card-event-header.php on line 7

Pozývame vás na prednášku, ktorá sa začne prehliadkou Západného krídla radnice a bývalého katovho domčeka.

Čo bola katovňa? Prečo sa pred popravou odsúdeným zaväzovali oči? Mohol kat liečiť? Ako sa opravovala šibenica a kedy bol kat nešikovný? Na všetky tieto otázky Vám odpovie slovenská historička a etnologička KATARÍNA NÁDASKÁ. Dozviete sa o hrdelnom práve, živote, postavení kata a jeho rodiny či o tajnom živote každého kata.

Podujatie sa začne o 18:30 pred Mestskou radnicou, kde vás Slavomír Dzvoník prevedie priestormi katovho domčeka. Následne sa spoločne presunieme do priestorov kultúrneho centra Malý Berlín, kde prebehne prednáška Kataríny Nádaskej.

PhDr. Katarína Nádaská, PhD. je jednou z najvýznamnejších etnologičiek na Slovensku. Venuje sa slovenskej ľudovej kultúre, náboženskej etnológii, etnomedicíne, ľudovej mágii, výročným zvykom, vizuálnej antropológii, muzeológii a kultúrnemu dedičstvu, dejinám kresťanstva na území Slovenska. Má za sebou množstvo vedeckých či vedecko-popularizačných publikácií.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.