fbpx

Raster: Priesečníky kurátorstva a punku

17. apríla 2018
— Hlavná sála

Pod hlavičkou Raster uvádzame prednášky venované vizuálnemu umeniu. Ich lektorom je výtvarník a pedagóg Roman Gajdoš, ktorý si pravidelne pozýva hostí a spolu diskutujú o zámeroch, efektoch či podobách výtvarného umenia.

Pozvanie na prednášku a spoločnú diskusiu prijal kurátor, kritik a hudobník Omar Mirza. Jeho prednáška bude zameraná na prepojenie vizuality, umeleckej kritiky, hudby a mediálnej prezentácie umenia. Súčasťou prednášky bude aj minikoncert jeho punkovej kapely.

Omar Mirza / (1981) vyštudoval dejiny umenia na Viedenskej univerzite. Od roku 2006 pracuje ako kurátor v Nitrianskej galérii, kde doteraz pripravil zhruba štyridsiatku samostatných a kolektívnych výstav súčasných umelcov zo Slovenska a zo sveta. Má za sebou viacero kurátorských aktivít doma i v zahraničí a venuje sa výtvarnej kritike. Pôsobil v rôznych médiách ako tvorca a moderátor relácií o umení (Hore bez na tv.sme.sk, Omar a Božena na vju.sk), pracuje ako externý moderátor na Rádiu Devín (relácie Fokus na vizuálne… a Večer na tému). Vo voľnom čase hrá na bicie v punkovej kapele Kotúče DM.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Trnavský samosprávny kraj v rámci projektu Malý Berlín 2018.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.