fbpx

unMUTE: Einleitungszeit

7. novembra 2021
— Hlavná sála

Koncertná séria unMUTE, v ktorej sa venujeme experimentálnej hudbe, má v Malom Berlíne na programe ďalšie skvelé meno. Predstaví sa legenda a jeden z pionierov slovenského industriálu Einleitungszeit.

Pod umeleckým menom Einleitungszeit sa skrýva Richard Čierny.

V deväťdesiatych rokoch, keď sa slovenská hudobná scéna začala opätovne definovať, Richard so svojimi kolegami uletel do úplne iných hudobných a zvukových sfér. Vŕtačky, karbobrúsky, zvuk železa, nedefinovateľný hluk spojený s hlasovým ekvilibrismom prehnaný cez mašinky degenerujúce výsledný efekt, rozbíjanie televíznych obrazoviek, performancia spojená s ohňom, deštrukcia predstáv o okolitom svete zaobalená do ťažkého hluku. To sú niektoré z definícií tvorby tohto majstra experimentálnej psychedélie.

 

Podujatie prebehne v COVID režime OTP, a teda vstup bude za dodržania všetky epidemilogických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú očkovaní, testovaní a po prekonaní COVID-u.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.